Новости Agooka

У Нобелівському комітеті Івана Франка назвали громадянином Росії

Январь 29
14:21 2020

У Нобелівському комітеті Івана Франка назвали громадянином Росії
Нобелівський комітет відніс до громадян Росії видатного українського поета, вченого і письменника Івана Франка. Відповідна інформація опублікована на офіційному сайті комітету. Зокрема, відомо, що Франка насправді номінували на Нобелівську премію, проте у зв’язку з відсутністю згоди в українському суспільстві і смерті в 1916 році, отримати її не зміг. Разом з цим, Іван Франко ніколи не був ані громадянином Російської імперії, ні тим більше Російської Федерації. Місце його народження — Австрійська імперія (існувала в 1804-1867 рр.), А місцем його смерті стала Австро-Угорщина (існувала в 1867-1918 рр.).
Окрім того, Франко перебував на українських територіях, окупованих Росією, в Києві і Одесі, а також він проживав в 1914-1915 роках у Львові, захопленому російськими військами. Таким чином, країну Івана Франка неправильно позначати як RUSSIAN FEDERATION (RU) now UKRAINE (UA). Скоріше за все, правильним позначенням може бути AUSTRIA (AT) now UKRAINE (UA).
Враховуючи це, Львівський національний літературно-меморіальний музей Івана Франка виступив з пропозицією офіційно звернутися до Нобелівського комітету з вимогою виправлення цієї ганебної помилки.Статьи по теме

Лента новостей

Коронавирус ударил уже по 12 странах: Зафиксированы 92 случая заражения

Читать всю статью

Мы в соцсетях


Переводчик текста

с  на


Система - точный переводчик текста